CRSZ » Moduły » Pytania i odpowiedzi SAP »

SAP - Pytania i odpowiedzi

Nie znam hasła do swojej skrzynki pocztowej w domenie uj.edu.pl

Aby odzyskać zagubione hasło do swojej uniwersyteckiej poczty e-mail, należy zgłosić się z dowodem osobistym do jednego z następujących punktów:

- Dział Usług Informatycznych, Help Desk, ul. Straszewskiego 25, pok. 4a;
- Ośrodek Komputerowy Collegium Medicum UJ, ul. Kopernika 7e, pok. 1;
- Dział Infrastruktury Sieciowej, ul. Gronostajowa 3, pok. 118 (po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu, tel. 506 006 789).

UWAGA:

Wszystkich Pracowników Uniwersytetu Jagiellońskiego zachęcamy do skorzystania z automatycznej opcji odzyskiwania swojego hasła do skrzynki mailowej w domenie uj.edu.pl - przy użyciu numeru telefonu komórkowego. Aby jednak to zrobić, należy go wcześniej zdefinować. W przypadku problemów z logowaniem to właśnie na niego otrzymamy kod SMS, który pozwoli nam wygenerować nowe hasło do skrzynki pocztowej.

W tym celu należy zalogować się na stronie idm.uj.edu.pl/OPT/ oraz wybrać opcję "Nr telefonu". W otwartym oknie należy wprowadzić numer swojego telefonu komórkowego, a następnie zapisać dane.

W przypadku zagubienia hasła do e-maila w domenie uj.edu.pl po wejściu na stronę owa.uj.edu.pl - możemy skorzystać z opcji "Odzyskaj hasło". Po wprowadzeniu wymaganych danych otrzymamy na zdefiniowany numer komórkowy kod SMS, który pozwoli nam odzyskać dostęp do konta e-mail.