Wystawianie faktur sprzedaży przez jednostki organizacyjne Uniwersytetu Jagiellońskiego

W związku z wejściem w życie pisma okólnego nr 1 Kwestora Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 12 maja 2023 roku w sprawie wystawiania faktur sprzedaży przez jednostki organizacyjne Uniwersytetu Jagiellońskiego zmianie ulegają zasady nadawania uprawnień w systemie SAP dla Pracowników, którzy mają mieć w swoim przydziale obowiązków wystawianie faktur.

Uprawnienia mogą być nadane wyłącznie osobie posiadającej wiedzę w zakresie przepisów powszechnie obowiązujących dotyczących podatku od towarów i usług w przedmiocie wystawiania faktur oraz dającej gwarancję prawidłowego wystawiania faktur.

Pracownicy już wystawiający faktury w systemie SAP w imieniu Uczelni zobowiązani są w terminie trzech miesięcy od daty publikacji pisma okólnego nr 1 Kwestora Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 12 maja 2023 roku do złożenia oświadczenia osoby upoważnionej w imieniu Uniwersytetu Jagiellońskiego do wystawiania faktur, które jest dostępne po zalogowaniu w Portalu Informacyjnym UJ - pi.uj.edu.pl.

Pracownicy, którzy dopiero będą mieć w swoim przydziale obowiązków wystawianie faktur w imieniu Uniwersytetu Jagiellońskiego - uprawnienia do tych czynności mogą otrzymać dopiero po złożeniu w/w oświadczenia.

Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w oryginale dokumentu pisma okólnego nr 1 Kwestora Uniwersytetu Jagiellońskiego z dnia 12 maja 2023 roku, dostępnego tutaj »

Dodano: 2023-05-12 15:00:00