Elektroniczny proces obiegu dokumentów związanych z inwentaryzacją WNiP

Począwszy od 31 grudnia 2023 roku zmieni się sposób inwentaryzowania wartości niematerialnych i prawnych (w tym także licencji i oprogramowania). Składniki te nie będą podlegały okazaniu w trakcie inwentaryzacji majątku stanowiącego środki trwałe i nie będą widoczne na arkuszach tychże inwentaryzacji.

Wartości niematerialne i prawne, zgodnie z wprowadzonym Zarządzeniem nr 41 Rektora UJ z 11 kwietnia 2023 roku w sprawie wprowadzenia Instrukcji Inwentaryzacyjnej Uniwersytetu Jagiellońskiego będą podlegały inwentaryzacji techniką weryfikacji co roku.
W ostatnim dniu roku obrotowego lub w pierwszym dniu roboczym następującym po nim, osoby materialnie odpowiedzialne za składniki majątku tego typu otrzymają na służbową skrzynkę pocztową zestawienie wartości niematerialnych i prawnych, za które odpowiadają.
Ich zadaniem będzie zalogowanie się do Portalu Informacyjnym, a następnie w aplikacji Centralna Lista Robocza - zaakceptowanie bądź odrzucenie wraz z uzasadnieniem przyczyny listy wartości niematerialnych i prawnych.

Od 1 stycznia 2024 roku licencje i oprogramowania o wartości do 500zł brutto nie będą stanowiły środków trwałych i nie będą wykazywane w ramach pól spisowych.

Dodano: 2023-12-28 13:48:22