Komunikat dotyczący numeru NIP Uniwersytetu Jagiellońskiego przy dokonywaniu zakupów zagranicznych

Przypominam, że dokonując indywidualnych zakupów towarów lub usług w krajach Unii Europejskiej dla Uniwersytetu Jagiellońskiego, należy podawać następujące dane nabywcy:

Uniwersytet Jagielloński ul. Gołębia 24 31-007 Kraków
NIP: PL 675 000 22 36

Szczególną uwagę należy zwrócić na podanie kontrahentom zagranicznym przedrostka PL przed numerem NIP, gdyż jego brak spowoduje naliczenie przez kontrahenta podatku VAT obowiązującego w danym państwie, a ponadto dodatkowo UJ jest zobowiązany naliczyć podatek VAT od kwoty brutto. Prawidłowa faktura od kontrahentów z krajów UE nie może zawierać podatku VAT. Kwotą niesłusznie naliczonego podatku VAT będziemy zmuszeni obciążyć pracowników odpowiedzialnych za błędne podanie danych nabywcy.

Pełnomocnik Kwestora UJ Teresa Chornikowska

Dodano: 2012-06-28 10:38:35