CRSZ » Moduły » Pytania i odpowiedzi SAP »

SAP - Pytania i odpowiedzi

Czy w przypadku wydarzeń odbywających się w Krakowie (np. konferencje) należy składać wniosek o podróż służbową?

Dotyczy UJ:

Nie, wniosek o podróż służbową należy składać tylko w przypadku podróży poza Kraków.
Jeżeli konieczne jest uiszczenie opłaty konferencyjnej, obligo musi być stworzone ręcznie w transakcji FMX1.

Dotyczy UJCM:

Jeżeli udział w danym wydarzeniu skutkuje nieobecnością (brak podpisu na liście obecności), Pracownik musi złożyć wniosek o podróż służbową w celu zarejestrowania nieobecności w systemie.
W sytuacji, gdy wymagana jest opłata (np. szkoleniowa), Pracownik powinien wypełnić wniosek z uwzględnieniem tego wydatku, ale konieczne będzie ręczne odznaczenie wyliczonych przez system diet i ryczałtów (ekran 2 wniosku).
Jeżeli z nieobecnością nie wiążą się żadne wydatki, Pracownik powinien na pierwszym ekranie wniosku zaznaczyć opcję "Podróż bez planowania wydatków".