CRSZ » Moduły » Pytania i odpowiedzi SAP »

SAP - Pytania i odpowiedzi

(WF faktur) W jaki sposób procedować dokumenty finansowe (faktury) związane z podróżami służbowymi?

Wyjazdy rozliczane w Portalu Informacyjnym w aplikacji Podróże służbowe

Faktury oraz przedpłaty dotyczące wyjazdów, które dopiero się odbędą, powinny być procedowane w obiegu elektronicznym (WF faktur). Przy wprowadzaniu faktury należy się powołać na odpowiednią pozycję obliga wygenerowanego przez system do wniosku wyjazdowego.

Faktury (dokumenty wystawione na Uniwersytet Jagielloński) dotyczące zakończonych wyjazdów powinny być procedowane tak jak dotychczas: wstępnie wprowadzone do systemu SAP w transakcji FV60 wg instrukcji Wstępne wprowadzanie faktury bez zamówienia», opisane numerem dokumentu wstępnie wprowadzonego, zeskanowe i dołączone do rozliczenia podróży służbowej w aplikacji.

Wyjazdy rozliczane papierowo (AKTUALIZACJA 21.11.2023r.)

Wszystkie faktury do zapłaty przez uczelnię lub do rozliczenia przedpłat/karty służbowej VB dotyczące wyjazdów rozliczanych papierowo (poza Portalem Informacyjnym) powinny być procedowane w obiegu elektronicznym (WF faktur). Przy wprowadzaniu faktury należy się powołać na odpowiednią pozycję obliga utworzonego do papierowego wniosku wyjazdowego.